STRONA GŁÓWNA

WYDAWNICTWO 2000 - 3 CD

HISTORIA FASOLEK &
TIK-TAKA

PROGRAM PAN TIK-TAK

DYSKOGRAFIA

SPIS I TEKSTY PIOSENEK

... Z FASOLEK

GALERIA

PRZYJACIELE

18 URODZINY FASOLEK
-Teatr na Woli w Warszawie
(autor opracowania: Katarzyna Dzierzbicka)

Naprawdę jest mi trudno uwierzyć, że "Fasolki" mają już 18 lat! Pomimo "dojrzałego" wieku nie straciliśmy dziecięcej werwy i spontaniczności, co jak mam nadzieję, było widać podczas naszego jubileuszowego koncertu w warszawskim Teatrze Na Woli. W ciągu trzech dni występowaliśmy sześć razy. Za kulisami panowała iście gorąca atmosfera. Momentami odnosiło się wrażenie, że pomagający najmłodszym fasolkom rodzice, byli bardziej przejęci niż ich dzieci. Pod koniec byliśmy naprawdę bardzo zmęczeni, ale i szczęśliwi, że zostaliśmy tak gorąco przyjęci. Do najprzyjemniejszych koncertów należały te, podczas których na widowni zasiadały nasze rodziny i przyjaciele. Mimo iż widownia pogrążona była w mroku, czuliśmy ich obecność, wiedzieliśmy, że mocno trzymali za nas kciuki i byli, tak samo jak my, niezmiernie wzruszeni.

Fasolkowy koncert był niejako podróżą sentymentalną przez osiemnaście wspaniałych lat.
Gospodarzami wieczoru byli Ewa Chotomska (Ciotka Klotka) i Krzysztof Marzec (Krzyś Tik-Tak). Na chwilę pojawił się również Andrzej Marek Grabowski (Profesor Ciekawski). Na zawieszonym nad sceną telebimie wyświetlane były stare teledyski, na scenie ponownie rozbrzmiały dziecięce przeboje: "Kocur bury", "Myj zęby", "Mydło lubi zabawę", "Domowa piosenka", "Kropelka złotych marzeń" i wiele, wiele innych. Najserdeczniej jednak została przyjęta piosenka "A na razie rośniemy", która wiele naszych mam wzruszyła do łez.
Koncerty w Teatrze Na Woli, były szczególne z jeszcze jednego powodu. Na scenie i na widowni czuło się atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki wspaniałej scenografii Anny Wunderlich, scena zapłonęła tysiącem gwiazd. Na zakończenie spektakli, w odświętnych strojach zaśpiewaliśmy kilka fasolkowych kolęd.


*) Zespół „Fasolki” w miejscowości Jachranka, latem 1988 roku

Do zespołu dołączyłam w 1988 roku. Uważam, że chwile spędzone razem z "Fasolkami" należały do najwspanialszych w moim życiu. Jedno zdjęcie sprzed trzynastu lat wywołało tyle fantastycznych wspomnień! Jestem niezmiernie dumna, że należałam do tak wspaniałego zespołu i że teraz, kiedy obchodzimy osiemnastolecie istnienia, znów mogłam razem z nim wystąpić na scenie.
Przez lata spędzone w "Fasolkach" wiele się nauczyłam, spotkałam wspaniałych ludzi - aktorów i muzyków, ale przede wszystkim doskonale się bawiłam. "Od kuchni" poznałam telewizję i może dlatego wiele lat później, niejako przez sentyment, zdecydowałam się na zawód dziennikarza. Do dziś uwielbiam tańczyć i śpiewać i staram się jak mogę, żeby nadal realizować swoje marzenia.
Jeśli dziś czegoś żałuję, to tylko tego, że z powodu moich licznych zajęć pozaszkolnych nie mogłam w pełni poświęcić się "Fasolkom". Liczne próby, koncerty i nagrania programów dla telewizji pochłaniały wiele czasu ...


*) Zespół „Fasolki” w programie telewizyjnym Tik-Tak - 1990 rok

Nie da się ukryć, że przez ostatnie kilka lat "Fasolki" bardzo się zmieniły. Do zespołu przychodzą coraz młodsi miłośnicy śpiewu i tańca. Najmłodsza fasolka ma zaledwie 4,5 roku i jest maskotką całego zespołu.
Pomimo iż na antenie polskiej telewizji nie ma już "Tik-Taka", a idolami najmłodszych nie są zespoły dziecięce, tylko nastoletnie gwiazdy zza oceanu, "Fasolki" istnieją nadal. Z wielką satysfakcją słuchaliśmy za kulisami, jak przedszkolaki i uczniowie młodszych klas podstawówek recytowali teksty starych piosenek.
Długo będę wspominać te niezwykłe koncerty. Mam ogromną nadzieję, że za dwa lata ponownie się spotkamy, aby tym razem hucznie obchodzić nasze dwudzieste urodziny.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
18 urodziny "Fasolek"
scenografia: Anna Wunderlich
słowa piosenek: Ewa Chotomska, Andrzej Grabowski
muzyka: Krzysztof Marzec, Marceli Trojan, Teresa Niewiarowska, Adam Skorupka
choreografia: Agnieszka Szymańska
przygotowanie wokalne: Natalia Dymarska
wystąpili: Ewa Chotomska, Krzysztof Marzec, Andrzej Marek Grabowski oraz "Fasolki"
16-18 grudnia 2001, Teatr na Woli w Warszawie

*) zdjęcia z domowego archiwum oraz z pisma "My" nr 10/1990
Tekst i zdjęcia powyższej recenzji 18 urodzin "Fasolek" zostały zapożyczone ze strony

Serwisu Teatralnego - Katarzyny Dzierzbickiej.
DZIEKUJĘ !

ANKIETA

KSIĘGA GOŚCI

18 URODZINY FASOLEK

WASZE FASOLKI

LINKI

KONTAKT

KOMUNIKATY