STRONA GŁÓWNA

WYDAWNICTWO 2000 - 3 CD

HISTORIA FASOLEK &
TIK-TAKA

PROGRAM PAN TIK-TAK

DYSKOGRAFIA

SPIS I TEKSTY PIOSENEK

... Z FASOLEK

GALERIA

PRZYJACIELE

DYSKOGRAFIA - PŁYTY - CD - 3

3) PRZEBOJE PANA TIK-TAKA
- 14.05.2005 EMI Music Polska

nr kat.: 3121002

1) Pan Tik - Tak (czołówka) /Pan Tik-Tak i Fasolki/
2) A Na Razie Rośniemy /Fasolki/
3) Blues Z Kapelusza /Fasolki/
4) Mydło Lubi Zabawę /Fasolki/
5) Ale Leń /Fasolki/
6) Czuję Głód /Fasolki/
7) Domowa Piosenka (Każdy ma jakiegoś bzika) /Fasloki/
8) Duchy Łakomczuchy /Fasolki/
9) Dżdżownica Jazz /Fasolki/
10) Myj Żęby /Fasolki/
11) Kapelusz U śmiechmistrza /Fasolki/
12) Srebrna Koleżanka /Fasolki/
13) Stara Szafa Śpi /Fasolki/
14) Trzy Wesołe Wielkoludki /Fasolki/
15) Latający Odkurzacz /Fasolki/
16) Ropucha K łamczucha /Fasolki/
17) Witaminki Dla Chłopczyka I Dziewczynki /Fasolki/
18) Wujcio Wariatuńcio /Fasolki/
19) Zabiorę Brata /Fasolki/
20) Kropelka Z łotych Marzeń /Fasolki/
21) Pan Tik - Tak /Pan Tik-Tak i Fasolki/

słowa - Ewa Chotomska,
Andrzej Marek Grabowski
muzyka i aranżacja - Krzysztof Marzec

recenzja płyty - Dawno, dawno temu, w roku 1983, nie za górami, nie za lasami, lecz w studiu Telewizji Polskiej w Warszawie, powstał program, który nazywał się Tik Tak. Wasi rodzice mieli wtedy tyle lat, ile Wy macie teraz, i Tik – Taka bardzo lubili. Dlaczego? Chyba dlatego, że był to pierwszy tak wesoły i pełen pomysłów telewizyjny magazyn dla najmłodszych. Przy wielkim, kolorowym zegarze, bohaterowie programu przeżywali zabawne przygody, a w studiu zawsze było mnóstwo dzieci. Te dzieci na co dzień występowały w zespole Fasolki. (Nazwa nie pochodzi od smakowitej fasoli, lecz od gamy „do-re-mi-fa-sol-la”). Zespół Fasolki został założony specjalnie po to, by w  Tik-Taku śpiewać piosenki. Założycielami zespołu byli autorzy Tik-Taka i tekstów piosenek - Ewa Chotomska oraz Andrzej Grabowski. Wkrótce dołączył do nich Krzysztof Marzec, „nadworny” kompozytor programu.
Popularność programu była tak duża, że w 1984 roku otrzymał najważniejszą wtedy nagrodę dla programów telewizyjnych – Złoty Ekran. Warto dodać, że program chętnie oglądały nie tylko dzieci, ale również  dorośli.
 Fasolki, koncertowały na największych scenach całego kraju i wydawały płyty. Na tej, którą trzymacie w rękach znajdują się najbardziej znane przeboje zespołu.
„Każdy ma jakiegoś bzika”, „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” czy „ Mydło wszystko umyje” śpiewały wtedy dzieci w całej Polsce.
Niedługo po powstaniu Tik-Taka, jego autorzy powołali do życia drugi program - Fasola. Była to pierwsza, telewizyjna lista przebojów dla dzieci. W Fasoli, poza Fasolkami występowali także inni wykonawcy. Później ich piosenki znalazły się także w Tik-taku.
         Szkoda, że nie możecie obejrzeć Tik- Taka ani Fasoli. Wspaniale, że możecie posłuchać Tik-takowych, fasolkowych przebojów. Życzymy wam miłej zabawy.
  Programy Tik-tak (1983-88), z których pochodzą piosenki znajdujące się na tej płycie, tworzyli:
-         autorzy: Ewa Chotomska, Andrzej Grabowski, Wanda Jackowska,
-         reżyseria – Barbara Borys –Damięcka,
-         scenografia – Piotr Dyga,
-         prowadzący: Ewa Chotomska(Ciotka Klotka), Krzysztof Marzec (Krzyś Tik-Tak), Andrzej Grabowski (Pan Tik –Tak), Zbigniew Grusznic, Marek Wysocki oraz Zając Poziomka, któremu pomagał aktor Stefan Pułtorak i filmowiec Andrzej Stanisławski.
Autorzy płyty bardzo serdecznie dziękują wszystkim Fasolkom. Wielkie podziękowania kierujemy także do ich rodziców, bez których pomocy zespół nie mógłby istnieć.

 

 

 

ANKIETA

KSIĘGA GOŚCI

JAK ZOSTAĆ FASOLKĄ

WASZE FASOLKI

LINKI

KONTAKT

KOMUNIKATY